Zbawienne skutki picia zielonej kawy

06, Lip 2016 by Dr Kava in Kawa     No Comments

Nie od dziś wiadomo, że picie zielonej herbaty zbawiennie wpływa na stan organizmu i samopoczucie. Co wiesz zatem o jej odległej kuzynce – zielonej kawie?

Zielona kawa nie różni się niczym od kawy zwykłej – może tylko tym, że ta pierwsza nie została poddana procesowi palenia i wynikiem tego zabiegu jest lekko zielonkawy odcień ziarenek zielonej kawy. Prócz tego jest ona zdecydowanie delikatniejsza w smaku, ale posiada dokładnie taką samą zawartość kofeiny jak zwykła kawa. Ogromną popularność zyskała sobie zwłaszcza dzięki właściwościom wspomagającym odchudzanie. Substancje obecne w zielonej kawie nie tylko ograniczają magazynowanie tłuszczu w organizmie, ale też skutecznie przyspieszają tempo jego spalania i ograniczają uczucie łaknienia.
Nie należy jednak całego ciężaru odchudzania zrzucać na zieloną kawę, gdyż samo jej picie nie przyniesie efektów. Warto pamiętać, że najlepsze rezultaty przynosi odpowiednio dobrana dieta i ćwiczenia. W takim zestawieniu zielona kawa z pewnością przyniesie skutek – nie tylko w postaci smukłej sylwetki, ale także lepszego samopoczucia. Gdzie można kupić zieloną kawę? Przede wszystkim w sklepach ze zdrową żywnością i tych o profilu typowo kawowym lub herbacianym w galeriach handlowych. Duży wybór kaw zielonych znaleźć można również w sklepach internetowych.

Share This!