Kulinarna podróż smakowa do Włoch

30, Maj 2017 by positano in Pizza     No Comments

Europa da się lubić, kuchnia europejska także. Gdy więc chcemy w naszej kuchni wprowadzić coś nowego, bo na przykład domownikom przejadł się już schabowy i znudził rosół, warto więc żeby sięgnąć po dania kuchni włoskiej. Oczywiście najbardziej znane w Polsce to pizza i spaghetti.

Najbardziej oryginalna pizza to ta, która zawiera jak najmniej składników. A więc składająca się z sosu pomidorowego, mozzarelli i ziół. Z kolei spaghetti najbardziej typowe składa się z ugotowanego makaronu i sosu z posypanym serem ( we Włoszech używa się mozzarelli, albo pecorino). Kolejne dania kuchni włoskiej to lasagne ( prostokątne płaty makaronu zapiekane z mięsem, sosem pomidorowym, beszamelem i serem), risotto ( ugotowany ryż, który miesza się z parmezanem, świeżym masłem i podaje się z mięsem lub rybami).

A może warto skusić się na bruschettę- czyli grzankę z czosnkiem. Bardzo popularną w południowej części Włoch. Jeśli natomiast ktoś chciałby spróbować kopytek po włosku, niech wybierze gnocchi. Powyżej zostały wymienione niektóre dania kuchni włoskiej. Warto ich spróbować, bo są smaczne, różnorodne i zdrowe. Dobrze jest sięgać po nowe i urozmaicone posiłki. Miło jest odbywać kulinarną podróż smakową. Viva Italia!

Share This!