Kawa jako naturalny kosmetyk

02, Lip 2016 by Dr Kava in Kawa     No Comments

Podbiła nasze serca swym aromatem oraz swym pobudzającym działaniem. Wielu z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie początku dnia bez filiżanki tego stawiającego na nogi napoju. Kawa to jednak nie tylko wspaniały napój.

To również naturalny kosmetyk, który pomaga nam w trosce o wygląd. W jaki sposób? Kawa to jeden z tych produktów, z którego współczesna kosmetyka korzysta bardzo chętnie. Pobudzające właściwości kawy oraz kofeiny sprawiają, że często można się z nimi spotkać w balsamach do ciała oraz w płynach do kąpieli. Kawa jest środkiem, który często pojawia się do preparatach przeznaczonych do walki z cellulitem.

Kosmetyk, w którym znajduje się kofeina, ma doskonały wpływ na krążenie krwi, zatem może nam skutecznie pomagać w walce o piękną i jędrną skórę. W wielu domach popularnością cieszą się też proste zabiegi kosmetyczne, w których kawa odgrywa ważną rolę. Nie trzeba wiele, by z kawy stworzyć wspaniały kosmetyk. Peelingi kawowe oraz domowe maseczki – oto rozwiązania, po które Polski stawiające na naturalną kosmetykę stawiają najchętniej. Peeling to pielęgnacji skóry suchej może powstać dzięki zmielonej kawie, połączonej z odrobiną soli i śmietanką. Do pielęgnacji cery tłustej można wykorzystać kawę połączoną z naturalnym jogurtem, z kolei połączenie mąki razowej, żółtka oraz kawy pozwoli uzyskać maseczkę, która pomoże nam w walce ze zmarszczkami. Każdy kosmetyk, który powstaje na bazie kawy, rewelacyjnie sprawdza się jako naturalny środek oczyszczający skórę, a jednocześnie poprawiający jej koloryt.

Share This!