Jak na prawdę jest z kawą ?

04, Lip 2016 by Dr Kava in Kawa     No Comments

Należy do używek, które powszechnie uważane są za nieszkodliwe dla zdrowia, a nawet pozytywnie wpływające na niektóre czynności organizmu człowieka.

Mowa o kawie. Kawa jest napojem, który jest sporządzany z palonych ziaren kawowca. Ziarna te zostają zmielone i dopiero wtedy mogą służyć, jako napój orzeźwiający najczęściej podawany na gorąco. Jest znana na naszym kontynencie od szesnastego wieku.

Kawa jest głównym źródłem kofeiny. Dlatego też skutecznie budzi nas rano i orzeźwia, a także przyspiesza przemianę materii. Przyspieszony metabolizm jest jednym z czynników powodujących chudnięcie organizmu. Dlatego kawa, a szczególnie kawa zielona jest uważana za środek wspomagający proces odchudzania. Kawa zielona wytwarzana jest z dojrzałych, lub niedojrzałych ziaren kawowca, a jedyną różnicą w odniesieniu do kawy brązowej pozostaje to, że nie została poddana procesowi palenia. Chociaż kawa zapobiega powstawaniu niektórych nowotworów, gdyż zawiera przeciwutleniacze, to spożywanie kawy w dużych ilościach, a szczególnie mocnej kawy może być niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Share This!