Infekcje intymne po stosunku

01, Lut 2017 by Dr Kava in Zaprzyjaźnione firmy     No Comments

Każda kobieta, która jest aktywna seksualnie może ulec różnym rodzajom infekcjom intymnym. Jakie są objawy najczęstszych rodzajów infekcji intymnych? Kiedy musisz się, jak najszybciej umówić na wizytę u ginekologa?

Jak można zarazić się rzęsistkiem?

Twój seksualny partner może zarazić Cię rzęsistkiem nieświadomie. U wielu mężczyzn, którzy są zarażeni Trichomans vaginalis rzęsistkowica nie daje bowiem żadnych objawów. Jeśli podczas stosunku z zarażonym mężczyzną zarazisz się rzęsistkiem, to typowymi objawami zakażenia będą obfite i pieniste upławy. Wydzielina będzie miała zielonkawą lub żółtą barwę. W żadnym przypadku, kiedy zauważysz u siebie taką wydzielinę nie możesz leczyć się sama. Koniecznie umów się w miarę szybko na wizytę u ginekologa. Pamiętaj, aby do wenerologa lub urologa wybrał się (szybko!) także Twój partner.

Jak dochodzi do zakażenia opryszczką?

Tutaj, jak w przypadku zakażenia rzęsistkiem, winę ponosi Twój partner, który jest nosicielem wirusa HSV typu 2. O tym, że podczas stosunku doszło do zakażenia wirusem opryszczki narządów płciowych świadczy pieczenie i swędzenie okolic intymnych oraz ich zaczerwienienie. Dodatkowe objawy przypominają grypę: zakażona kobieta ma dreszcze i gorączkę. Im szybciej umówisz się na wizytę u ginekologa, tym lepiej.

Jak zaraziłam się grzybicą?

Grzybicą możemy zarazić się nie tylko podczas współżycia, ale także wtedy, kiedy zaniedbamy higienę intymną. Objawy grzybicy są typowe, jak przy innych infekcjach intymnych. Zmieni się jednak wygląd wydzieliny z pochwy. Będzie ona grudkowata, biaława i będzie miała zapach drożdży. Jeśli szybko umówisz się na wizytę, infekcję uda się wyleczyć bez problemu. Na czas leczenia zrezygnuj z jedzenia słodyczy, które są pożywką dla grzybów – szybciej się wyleczysz.

Czy po stosunku można cierpieć na zapalenie pęcherza?

Zdarza się, że w czasie stosunku zostanie uszkodzona błona śluzowa, która wyściela pochwę. W takiej sytuacji bardzo łatwo jest o zapalenie pęcherza. Koniecznie umów się na wizytę u lekarza, jeżeli infekcja przebiega z gorączką, jeżeli boli Cię przy oddawaniu moczu. Możesz przyspieszyć leczenie, jeśli będziesz piła dużą ilość wody z dodatkiem soku z cytryny lub soku żurawinowego.

Więcej o infekcjach intymnych na stronie http://www.medica2000.com.pl/specjalisci/ginekolodzy/.

Share This!