Filiżanka kawy na powitanie dnia

02, Cze 2016 by Dr Kava in Kawa     No Comments

Dla wielu z nas, śniadanie bez filiżanki gorącej i aromatycznej kawy, jest kiepskim początkiem dnia. Oczywiście kawa nie może zastąpić śniadania, które jak wiemy jest najważniejszym posiłkiem dnia i o tym nie możemy zapominać.

Jednak kawa do śniadania, to już zupełnie inna sprawa. Zastanawiamy się często czy jest szkodliwa, czy może lepiej zrobilibyśmy zastępując ją herbatą (tutaj również zastanawiamy się nad tym czy herbata jest szkodliwa). Może lepszy byłby sok owocowy, a może po prostu woda? Tak zakręcamy się w bezsensownej spirali pytań, na które otrzymujemy bardzo różne odpowiedzi.

Nie można jednoznacznie stwierdzić czy mamy kawę pić, czy też lepiej z niej zrezygnować. Słyszymy, że kawa jest zdrowa, a to znowu że ta sama kawa ma niszczycielskie działanie na nasz organizm. Popadamy często z jednej skrajności w drugą: zdrowa – niezdrowa. Nie ma to większego znaczenia gdy używamy jej z umiarem. A przecież do śniadania nie pijemy kawy w dużych ilościach. Wiemy, że „mała czarna” działa pobudzająco, a także podnosi ciśnienie, które szybko spada do poziomu wyjściowego. Jeśli nam smakuje, czemu nie mielibyśmy witać dnia filiżanką kawy. Tak naprawdę to indywidualna sprawa każdego z nas. Rzecz gustu czy smaku. …. o jednym i drugim się nie dyskutuje.

Share This!